Dziecko u psychologa

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Pomoc psychologiczna
i psychoterapia dla
dzieci i młodzieży

Czym się zajmuje psycholog dziecięcy.

Dzieci i młodzież, podobnie jak dorośli, doświadczają różnych wyzwań emocjonalnych, behawioralnych i społecznych. Mogą potrzebować pomocy w radzeniu sobie z lękiem, stresem, problemami w szkole, trudnościami w relacjach z rówieśnikami, czy zrozumieniem własnych emocji. To właśnie w takich momentach pomoc psychologiczna staje się niezbędna. Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży to specjalistyczne wsparcie, które ma na celu wsparcie młodych osób w zrozumieniu i poradzeniu sobie z tymi wyzwaniami. Pozwala dzieciom i młodzieży w bezpiecznym środowisku uczyć się tego jak radzić sobie z trudnymi emocjami, budować zdrowe relacje i rozwijać umiejętności społeczne. Pomoc psychologiczna może obejmować indywidualne konsultacje z psychologiem dziecięcym, psychoterapię, a w niektórych przypadkach wsparcie dla całej rodziny. Bez względu na formę, pomoc psychologiczna zawsze ma na celu zapewnić dziecku i młodzieży wsparcie, które jest potrzebne do zdrowego rozwoju i pełni szczęścia.

W czym mogę Ci pomóc?

Wsparcie dla dzieci i nastolatków, które

Co Twoje dziecko otrzyma, gdy skorzystacie z pomocy psychologicznej?

Kto może skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego? 

Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży jest dostępna dla szerokiej grupy młodych osób. Może z niej skorzystać dziecko lub młodzież zmagająca się z problemami emocjonalnymi, takimi jak lęk czy depresja, doświadczająca trudności w szkole, borykająca się z wyzwaniami społecznymi, czy przechodząca przez trudne zmiany w życiu. Pomoc ta jest również dedykowana dla dzieci z problemami behawioralnymi, doświadczających problemów związanych z rozwojem, a także dla tych, które pragną lepiej zrozumieć siebie i swoje uczucia. Pomoc psychologiczna dostarcza narzędzi i strategii, które pomagają dzieciom i młodzieży radzić sobie z trudnościami i prowadzić pełniejsze, zdrowsze życie.

Skontaktuj się ze mną i  dowiedz się, jak możemy wspierać Twoje dziecko na drodze do zdrowego i szczęśliwego dorastania.

Weronika Jackowska - ZnanyLekarz.pl

Weronika Jackowska

Rodzice, którzy czują się winni, że nie robią wystarczająco dużo, to zwykle ci, którzy robią wszystko co możliwe.

Pomoc psychologiczna i psychoterapia dzieci i młodzieży

W trakcie tych spotkań wspieram dzieci w wieku szkolnym w radzeniu sobie z doświadczanymi przez nie trudnościami. Towarzyszę dzieciom w budowaniu strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami, takimi jak lęk, nieśmiałość czy złość. Są to również spotkania w trakcie których kształtujemy i wzmacniamy kompetencje społeczno-emocjonalne, takie jak radzenie sobie z różnymi trudnymi sytuacjami społecznymi, wrażliwość społeczna i empatia, znajomość reguł społecznych, rozwiązywanie konfliktów, asertywność, nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z innymi.

W trakcie spotkań zazwyczaj korzystam  z pomocy psychoterapeutycznych i gier psychoedukacyjnych, które są niezwykle pomocne w budowaniu bezpiecznej i przyjaznej atmosfery podczas spotkania.

Podczas pracy z dziećmi wykorzystuję metody i narzędzia wywodzące się z terapii przez zabawę, terapii systemowej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i terapii poznawczo-behawioralnej.

Spotkania odbywają się stacjonarnie w gabinecie w Poznaniu oraz w ramach konsultacji online.

150 zł

Czas trwania spotkania to 50 minut.

Scroll to Top